Shiba Inu fiyat aralığı. Bir Shiba Inu için ne kadar yıllık masraf ödersiniz?

Shiba Inu Japonya kökenli 6 farklı köpek ırkından biridir. Ve bu cins, şimdiye kadar var olan az sayıdaki çok eski zamandan kalma köpek ırkından biridir. Shiba M.Ö. 3. yüzyıldan itibaren var olmuş ve İkinci Dünya Savaşı’nda neredeyse yok olmuştur. Mevcut Shiba Inu cinsi, Nihon Ken Hozonkai (Nippo) ‘nun köpek ırkını korumaya yönelik büyük gayretin bir sonucu olarak değerlendirilmektedir. Şu anda ortalama Shiba Inu fiyatı her bir köpek yavrusu için yaklaşık 1000 TL. Ve bir Shiba Inu köpek yavrusu için ortalama büyütme masrafları yılda yaklaşık 1000TL dir. Shiba Inu, küçük ve sevimli bedenleri ve özellikle de mutlu gülümsemeleriyle yüzleri çok sevilir.

Shiba Inu fiyat aralığı. Satılık Shiba Inu yavruları. Shiba Inu köpek

Shiba Inu fiyat aralığı

Aile kayıtları olmayan ve aile evcil hayvanı olarak yetiştirilen Shiba Inu’nun fiyatı

Sınırlı kayıt yaptırıp yalnızca evcil hayvan amaçlarıyla yetiştirilen Shiba Inu yavruları 800-1200 TL arasında satılır. Üretim amacınız yoksa ve sadece arkadaş olarak bir köpek yavrusu bulmak istiyorsanız, sınırlı kayıtlı olan Shiba Inu yavruları sizin için uygun bir seçimdir.

Bu fiyat aralığında Shiba Inu yavrularını aşağıdaki evcil hayvan web sitelerinde bulabilirsin:

Shiba Inu fiyat aralığı. Satılık Shiba Inu yavruları. Shiba Inu köpek

Tam kayıtlı safkan Shiba Inu fiyatı

Bu Shiba Inu yavruları evcil hayvanlardan daha yüksek bir fiyata mal olmaktadır. Genellikle bunları profesyonel köpek çiftliklerinde bulursunuz. Tam kayıtlı Safkan Shiba Inu yavruları, aile kayıtlarına, soy hatlarına, ebatlara bağlı olarak oldukça farklı fiyat aralığına sahiptir.

Normal aile kayıtlarına sahip bir Shiba Inu köpek yavrusu fiyatı 1200 ila 2000 TL civarındadır. Sıradan bir aile siciline sahip olan ve en iyi soy bağı olarak sınıflandırılan yavrular çok daha yüksek fiyata sahiptir ve daha pahalıya mal olacaktır. Böyle mükemmel bir Shiba Inu köpeği bulmak için 2000-5000 TL ya da daha yüksek bir ücret ödemek zorundasınız.

Shiba Inu fiyat aralığı. Satılık Shiba Inu yavruları. Shiba Inu köpek

Bununla birlikte, yüksek masraflar haricinde soylu bir Shiba Inu köpek alabilmek için, eski sahiplerinden gelen sıkı gereksinimleri karşılamanız gerekir. Özellikle, deneyimli bir köpek yetiştiricisi olmayı taahhüt etmeniz gerekmektedir, ayrıca köpek yavrularınız için en iyi yaşam koşuluna sahip olmalısınız vb. gibi. Aslında, yavruyu eve götürmeden önce birkaç ay önceden ayırmanız gerekiyor.

Safkan Shiba Inu yavrularıyla ilgili bilgileri, Avrupa’da profesyonel yetiştiricilerden tam kayıtlarından kontrol etmelisiniz. Aşağıda böyle bazı üreticiler var:

Shiba Inu fiyat aralığı. Satılık Shiba Inu yavruları. Shiba Inu köpek

Bir Shiba Inu köpek yavrusu için ne kadar yıllık masraf ödersiniz?

Bir Shiba Inu köpek yavrusu için ortalama normal masrafınız yılda 800 TL, çoğu gıda, sağlık kontrolü ve tedavi ücreti içindir. Sadece Shiba Inu yavrularının göz hastalıkları kapması çok kolay olduğu için, onları düzenli göz muayenesine götürmeniz gerekir – her yıl kontrol edin.

Sadece 1. yıl için, köpek kulübesi, yatak, temizlik aleti, yemek kâsesi vb. gibi gerekli öğeleri satın almak için yaklaşık 500 ila 1000 TL ek maliyet ödeyebilirsiniz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.