Pincher köpek fiyatları. Satılık Pinscher yavrusu. Minyatür Pinscher Özellikleri

Minyatür Pinscher (Pincher köpek, veya Minpin), küçük, güzel görünüşü ve öz güveninden dolayı “Oyuncakların Kralı” olarak bilinen bir köpek ırkıdır. Minpin, dünyadaki en popüler evcil hayvan ırklarından biridir. Pincher köpek fiyatları çok yüksek değildir, yavru başına ortalama 500 TL dir. Bu Minyatür Pinscherlerin fiyatı yetiştirme amacınıza bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Sadece evcil hayvan olarak yetiştirilen minipinler, üreme haklarına sahip olan Minpin’lerden daha uygundur. Bu yavru köpeklerle ilgileniyorsanız, bu makale fiyatlar ve Minpin yavrularının satıldığı web siteleri açısından sizin için yararlı olacaktır.

Pincher köpek fiyatları. Satılık Pinscher yavru. Minyatür Pinscher özellikleri

Pincher köpek fiyatları

Kaydı Olmayan Minyatür Pinscherlerin Fiyatı

Sınırlı kayıtlı Minpins’in üretimine izin verilmiyor, bu nedenle fiyatları oldukça makuldur, köpek yavrusu başına 400 – 700 TL. Bu tür fiyat aralığı, ne kadar güzel, akıllı ve aktif oldukları düşünüldüğünde mantıklıdır.

Tam kayıtlı Minyatür Pinscherlerin Fiyatı

Tamamen kayıtlı Minpin’lerin üretilmesine izin verilir, bu nedenle onların fiyatı yüksektir. Bununla birlikte, soyları, soyağaçları ve yetiştiricilerine bağlı olarak fiyatları çok çeşitlidir.

Pincher köpek fiyatları. Satılık Pinscher yavru. Minyatür Pinscher özellikleri

  • Genel çiftliklerden minyatür pinscherler 700 – 1000 TL civarındadır. Bu tür yavrular çoğunlukla ortak soyağacına sahiptir, bu yüzden esas olarak evcil hayvanlar olarak yetiştirilirler.
  • Ünlü yetiştirme çiftliklerinden minyatür Pinscherlerin fiyatları 1000-2000 TL arasında değişmektedir ve çok daha fazladır. Bu köpek yavrularının güzel görünümü ve mükemmel soyağaçları var, bu yüzden çoğunlukla üretim veya Köpek şovları için yetiştiriliyorlar.

Avrupa’dan ithal edilen Minyatür Pinscher Fiyatları

Avrupa’dan, özellikle de Almanya’dan – bu ırkın memleketi – ithal edilen minpinler oldukça pahalıdır. Alman kökenli minpinler, yetiştirme için uygun olan harika genetik özellikleri ile iyi bilinirler. Bu tür yavrular Türkiye’de genellikle 1500-2500 dolara satılmaktadır. Olağanüstü görünümü ve ünlü üreticilerden gelen minpinler, soyağaçlarına bağlı olarak 2000 – 4000 $ arasında olmak üzere çok daha pahalıdır.

Pincher köpek fiyatları. Satılık Pinscher yavru. Minyatür Pinscher özellikleri

Satılık Minpin yavrularını nerede bulabilirim?

Minyatür Pinscher’in Özellikleri

Görünüm

Minyatür Pinscherler ince ve narin görünürler fakat sağlıklılardır. 25-32 cm’lik boya sahiptirler. Uzunlukları boyuna eşittir, ancak dişiler biraz daha uzun olabilir. İdeal kilosu 3-4.5 kg’dır.

Pincher köpek fiyatları. Satılık Pinscher yavru. Minyatür Pinscher özellikleri

Kısa, pürüzsüz tüyleri genellikle kırmızı, mavi, çikolata, sarı ve açık kahverengidir… Tüylerini öylesine döküyor ki ölü tüyleri çıkarmak için onları haftada birkaç kez fırçalamalısınız.

Gözleri siyah veya koyu kahverengidir. Onların kulakları dik durur ve başının üzerindedir. Bacakları iyi gelişmiş ve güçlüdür. Kuyrukları vücudunu dengeli göstermek için oldukça uzun ve dik durur.

Kişiliği

Bu cins her zaman enerji doludur. Çok meraklıdırlar ve her şeyi araştırmak eğilimindedirler. Onlar mükemmel gözetleme köpekleridir. Duyarlı yapılarıyla genellikle yabancılardan şüphelenirler ve tehdit altında olmaktan korkmazlar.

Pincher köpek fiyatları. Satılık Pinscher yavru. Minyatür Pinscher özellikleri

Köpek yavrularına saygılı davranmayı bilenler için-Küçük çocuklar için (10 yaşında ve üzeri) harika köpeklerdir. Genç yaştaki diğer evcil hayvanlar tanıtıldığında, Minpinler yeni aile arkadaşlarıyla iyi geçinmeyi bilirler.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.