İngiliz Bulldog fiyatları. Satılık İngiliz Bulldog yavrusu. Bulldog özellikleri

İngiliz Bulldog ‘un (Bulldog) kökeni İngiltere’dendir ve birkaç yıldır dövüş köpeği veya çiftlik koruma köpekleri olarak yetiştirilmektedir. Günümüzde, Bulldog aile hayvanı olarak yetiştirilmektedir. İngiliz Bulldog fiyatları oldukça yüksektir, 1200 ila 1700 TL arasıdır. Bu fiyat Fransız Bulldog fiyatı ile neredeyse aynıdır. Bununla birlikte, bir İngiliz Bulldog yavrusu yetiştirme maliyeti, çoğunlukla daha yüksek gıda harcamaları yüzünden bir Fransız Bulldog yavrusundan daha yüksektir. İngiliz Bulldog fiyatlarının ne kadar olduğuna ve her yıl İngiliz Bulldog yetiştirmek için ne kadar ödemek zorunda olduğunuza ilişkin ayrıntılı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

>> Fransız Bulldog fiyatları. Satılık Fransız Bulldog. French Bulldog özellikleri

İngiliz Bulldog fiyatları. Satılık İngiliz Bulldog yavrusu. Bulldog özellikleri

İngiliz Bulldog fiyatları

Sınırlı kayıtları olan Bulldog fiyatı

Evcil hayvan olarak yetiştirilen ve üretim için izin verilmeyen Bulldog’lar genellikle 1200’ila 1700 TL’ye sunulmaktadır. Sınırlı kayıtlı bulldoglar, ev sahipleri tarafından ilişkilerini kontrol altına alabilmek için çoğunlukla kısırlaştırılır.

Tüm sahipler evcil hayvanlarını kısırlaştırmayı kabul etmezler. Yine de bana göre, bu fiyat aralığındaki Bulldoglar ailede büyütmek için uygundur. Bulldog ‘un öngörülemeyen mizaçlı köpek ırkı olduğuna ve kolaylıkla saldırgan hale gelmesine ve üreme mevsimi süresince bir şeyleri parçalayabileceğine inanıldığı için, kısırlaştırma onların daha nazik ve daha güvenilir olmalarını sağlayacaktır.

İngiliz Bulldog fiyatları. Satılık İngiliz Bulldog yavrusu. Bulldog özellikleri

>> Daha fazla oku:

Tam kayıtlı İngiliz Bulldog ‘un fiyatı

Tam kayıt altındaki Bulldog yavruları, yalnızca evde beslenen hayvan olarak değil aynı zamanda üretim amaçlı olarak da yetiştirilmektedir. Ayrıca, aile kayıtlarıyla ilgili eksiksiz bilgi sahibi oldukları için, kan saflığı ve gen kalitesi seviyesini bilebilirsiniz. Bu yavrular genelde 1700-2500 TL arası fiyatla sunulur.

Deneyimli bir köpek üreticisi değilseniz, tek başınıza bir Bulldog yavrusu büyütmeyi düşünmelisiniz. Bunun nedeni, bu köpek cinsinin büyük kafatasları yüzünden doğum yapmasının çok zor olmasıdır. İngiliz Bulldog yavrularının doğumları sırasında hem annenin hem de yavrunun hayatını korumak için cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyma olasılığı yüksektir.

İngiliz Bulldog fiyatları. Satılık İngiliz Bulldog yavrusu. Bulldog özellikleri

Ünlü köpek üreticilerinin yüksek kaliteli İngiliz Bulldog’larının fiyatı

Bu Bulldog yavruları 2500-5000 TL arasında (veya bundan daha yüksek)fiyata sunulmaktadır. Kan saflığı seviyelerinin mutlak olduğu düşünülmektedir. Hiç şüphe yok ki, kayıtları tam ve iyi aile kayıtları vardır. Gen kaliteleri oldukça yüksek olduğundan genellikle aile hayvanı olarak yetiştirilmez, aksine köpek güzellik şovuna katılmak için veya köpek üretimi için profesyonel köpek üreticileri tarafından yetiştirilirler.

İngiliz Bulldog’u için yıllık maliyet

Yukarıda belirtildiği gibi, İngiliz Bulldog’u için yıllık maliyet, esasen gıda masrafları nedeniyle yüksektir. Bulldog iyi gelişmiş bir kas sistemine sahip oldukça aktif bir ırktır. Bulldog, yüksek yoğunlukta hareketli ve kaslı bir köpek türüdür. Bu nedenle, çok iyi yerler ve normal yiyeceklerden daha yüksek fiyata sahip olan tam proteinli yiyecekleri tercih ederler.

İngiliz Bulldog fiyatları. Satılık İngiliz Bulldog yavrusu. Bulldog özellikleri

Sadece temel köpek gıdaları için yapılan harcamalarla ilgili olarak yılda yaklaşık 600 TL ödersiniz ve aynı boyda diğer köpek türlerinin yemek masrafları sadece 400 TL civarındadır. Bulldog için özel olarak işlenmiş paketlenmiş gıdaları veya yüksek yoğunlukta hareketli olan büyük boy köpek ırkları için olanları kullanmalısınız.

Yemek masraflarının yanı sıra aşağıda açıklanan şekilde başka masrafları da bulunmaktadır:

İlk yıl maliyeti

İlk yılda bir yavru köpek yetiştirmek için çok para ödersiniz, 1200 TL’den 1700 TL’ye kadar.

İlk yıl maliyeti içerisinde bulunan kafes, köpek tasması, yeme kâsesi, yastık vb. gerekli öğeler için yaklaşık 500 – 800 TL ödersiniz.  Bu ürünler için yüksek kaliteli ürünler almalısınız, çünkü yavru köpekler bunları tüm ömrü boyunca veya en azından 5 ila 7 yıl boyunca kullanmaktadır. Gerekli tüm öğeler için 300 TL civarında bir masrafla, ikinci el ürün alarak tasarruf edebilirsiniz.

İngiliz Bulldog fiyatları. Satılık İngiliz Bulldog yavrusu. Bulldog özellikleri

2 ana çeşidi olan diğer düzenli masraflar size yaklaşık 600 ila 900 TL’ye mal olmaktadır. Birinci tür, düzenli fiziki muayene, duş yağı, çiğneme oyuncakları vb. masrafları içerir ve maliyeti 200-300 TL’dir. İkinci tip ise gıda maliyeti 600 TL’dir.

İkinci yıldan sonraki maliyetler

2. yıldan sonra, yiyecek, periyodik muayene, çiğneme oyuncakları gibi düzenli masraflar için yılda sadece 700 ila 1000 TL arasında ödemeniz gerekir Köpeğinizin hastalanması veya kaza olması durumunda, maliyet önemli derecede artabilir. Bu nedenle, türüne bağlı olarak ayda sadece birkaç on TL tutacak evcil hayvan sigortası satın almayı düşünmenizin gerekmesinin nedeni de budur.

İngiliz Bulldog’un özellikleri & kişiliği

Saf İngiliz Bulldog’un görünüşü

Bulldoglar, büyük ve kısa bacaklara, kaslı ve büyük kemik yapısı ile çok sağlam bir görünüşe sahiptir. Olgun Bulldog’lar 30cm – 40cm boyunda ve 20kg – 25kg ağırlığındadır. Başları yuvarlak ve geniştir ve daha geniş olduğunda daha güzel görünmektedir. Ayrıca büyük kafaları yüzünden, Bulldog’ların doğum sürecinde pek çok zorlukları vardır, bu da nadir ve yüksek fiyatlara neden olmaktadır.

İngiliz Bulldog fiyatları. Satılık İngiliz Bulldog yavrusu. Bulldog özellikleri

Bulldog renkleri esas olarak Turuncu – Beyaz, Kahverengi – Beyaz, Sarı Krem – Beyazdır. Bulldog’lar çoğunlukla turuncu – beyaz, kahverengi – beyaz, krem ​​- beyazdır. Siyah-beyaz gibi koyu renkte olan İngiliz Bulldog’ları da vardır ancak bunlar nadirdir ve genellikle saf olmayan olarak kabul edilir. Safkan İngiliz Bulldog fiyatları rengine çok fazla bağımlı değildir, farklı renk köpekleri neredeyse aynı fiyattadır.

İngiliz Bulldog’un kişilik özellikleri

Saldırgan atalarından farklı olan modern İngiliz Bulldogları, insanlara karşı çok nazik ve dostça davranmaktadır. Gerçekten duygusal ve duyarlı bir köpek ırkıdır, çocuklarla eğlenmek, sahiplerinin bakımlarıyla ilgilenilmesini, sevilmesini, övülmesini veya başlarına masaj yapılması gibi olayları severler. Bulldog’lar ayrıca güvenilir bir gözlemci türüdür; Yüksek uyarı durumu ile son derece hassas duyulara sahiptirler.

İngiliz Bulldog fiyatları. Satılık İngiliz Bulldog yavrusu. Bulldog özellikleri

Bazı Bulldogların üreme mevsiminde çok agresif olduğunu not etmelisiniz. Bu konuda endişe ediyorsanız, yukarıda belirtildiği gibi 1200-1700 TL arası fiyat aralığında (bu sadece evcil hayvan olarak uygun olacağı anlamına gelir) İngiliz Bulldog yavrularını seçmelisiniz. Bu yavrular genellikle yeni bir eve alınmadan önce kısırlaştırılır. Bu onların karakterini daha yumuşak ve istikrarlı yapmaktadır.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.