Fransız Bulldog fiyatları. Satılık Fransız Bulldog yavruları. French Bulldog özellikleri

Fransız Bulldog (french bulldog) küçük, akıllı, çevik ve çok sevimli bir köpek ırkıdır. Bunlar, ilk defa 1860 yılında Fransa’da görülen oldukça yeni bir köpek ırkı olarak kabul edilmektedir. Bu cins, 2 köpek ırkı arasında melezleşmenin sonucudur: İngiliz Bulldog ve Fransız Terrier. Fransız Bulldog, dünyanın en sevilen köpek ırklarından biridir ancak bu köpek ırkı sayısı oldukça azdır. Bu nedenle, saf Fransız Bulldog fiyatları her zaman için çok yüksektir, bir köpek yavrusu için genellikle 1400 TL’den az olmamaktadır. Bu makalede, Fransız Bulldog fiyatlarının ne kadar olduğuna ve yavru köpek yetiştirmenizin yıllık maliyetinin ne olduğuna ilişkin ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Fransız Bulldog fiyatları & özellikleri. Satılık Fransız Bulldog yavruları

Fransız Bulldog fiyatları

Fransız Bulldog fiyatı her zaman çok yüksek seviyededir, yalnızca evcil hayvanlar olarak yetiştirilenler için bile 1400 TL’den az değildir. Temel nedeni, bu köpek cinsinin çok sevildiği halde doğum yapmada çok zayıf bir yeteneği olmasıdır.

Evcil hayvan olarak yetiştirilen Fransız Bulldog fiyatları

Sınırlı kayıtlı olan ve sadece evcil hayvan olarak yetiştirilen Fransız Bulldog yavruları genellikle 1400-2500 TL arası fiyata sunulmaktadır. Sadece birkaç köpek yavrusu 1000 TL’nin altında sunulmaktadır. Eğer evet ise, bu yavrular genellikle safkan veya henüz kayıtlı değillerdir.

Bu fiyat aralığında bir Fransız Bulldog yavrusunu burada bulabilirsin:

Fransız Bulldog fiyatları & özellikleri. Satılık Fransız Bulldog yavruları

>> Daha fazla oku:

Tam kayıtlı Fransız Bulldog ‘un fiyatı

Hem evde besleme amacıyla hem de üretim amacı için yetiştirilen tam kayıtlı Fransız Bulldog yavruları genellikle 2500-4000 TL arasında sunulmaktadır. Tam fiyat, kürk renklerine ve aile kayıtlarına bağlıdır. Bunlar genellikle kan saflığında% 95’in üzerinde yüksek düzeye sahiptir ve iyi aile kayıtlarına sahiptir, bu nedenle yarı profesyonel köpek yetiştiricileri tarafından yetiştirilmek için uygundurlar.

Kayıtlı Fransız Bulldog yavrularını aşağıdaki web sitesinde bulabilirsiniz:

Yüksek gen kalitesi ve iyi aile kayıtlarına sahip Fransız Bulldog fiyatları

İyi aile kayıtlarına sahip olan Fransız Bulldog yavruları her zaman çok yüksek bir fiyata sahiptir ve bunları satın almak kolay değildir. Bu yavru köpekler genellikle 4000 TL’nin üstüne satılmaktadır, bunlar neredeyse tamamen safkandır ve daha önce büyük köpek güzellik şovlarının en büyük ödülünü kazanan nesillere sahiptir. Çok paranız olsa bile, katı yetiştirme şartlarına, yeni sahipler için katı bakım ve üretim şartlarını gerektirecek üretim çiftliklerine ihtiyaç duyacağınızdan, en kaliteli Fransız Bulldog’u satın alamayabilirsiniz.

Fransız Bulldog fiyatları & özellikleri. Satılık Fransız Bulldog yavruları

Bu Fransız Bulldog yavruları, yalnızca profesyonel ve oldukça deneyimli köpek üreticileri veya köpek güzellik şovlarına katılmak için köpek eğitiminde uzmanlaşmış büyük köpek yetiştirme çiftlikleri için uygundur.

Yüksek bir genel kalite ve iyi aile kayıtlarına sahip bir Fransız Bulldog yavrusu bulmak için şu web sitelerini kontrol etmelisiniz:

Hangi Fransız Bulldog fiyat aralığını seçmelisiniz?

Aile Evcil hayvanı olarak bir Fransız Bulldog yavrusu bulmak isterseniz, yaklaşık 1400 ila 2000 TL arası fiyat aralığı size en uygun olabilir. Peki neden? Çünkü bu yavrular makul fiyatlara sahiptirler ve yetiştirilmesi çok kolaydır. Aile için evcil havyan olarak beslenen Bulldog yavruları, yeni bir eve götürülmeden önce kısırlaştırılmaktadır. Sterilizasyon, doğuştan yeteneklerini kontrol etmeye yardımcı olur, aynı zamanda üreme mevsiminde bu yavruları nazik ve daha az tahrip edici kılar.

Fransız Bulldog fiyatları & özellikleri. Satılık Fransız Bulldog yavruları

Fransız Bulldog’u için yıllık maliyetler

Fransız Bulldog yavrularının fiyatı çok yüksek olsa da, yavru köpek için ödemek zorunda olduğunuz tek masraf olmadığını unutmayın. Bir yavru için yıllık maliyet bazen sahiplerinin daha önce ödemiş olduğu fiyattan çok daha yüksektir.

  • İlk yıl bir Fransız Bulldog yavrusu yetiştirmenin en pahalı yılı olacaktır. Maliyeti yaklaşık 500 ila 700 TL olan birçok temel öğe artı yiyecek, fizik muayene, seyahat vb. gibi normal masrafları ödemeniz gerekir; bu masrafların toplamı önceki ödediğinizle aynı miktarda olacaktır. Yani Bir Fransız Bulldog’u için 1. yıl toplam maliyeti yaklaşık 1000-1500 TL’dir.
  • 2. yıldan itibaren, yemek, fizik muayene vb. olmak üzere toplam 700 TL’lik düzenli masrafları ödemeniz yeterlidir.
  • Köpeğinizin hastalanması veya ölümcül hastalıkları olması durumunda bu masraf önemli ölçüde artabilir. Tedavi masrafları binlerce TL’ye kadar çıkabilir. Bu nedenle, paranız yeterliyse, evcil hayvan sigortası yaptırmalısınız. Masrafın önemli bölümü sadece aylık birkaç düzine TL dir, ancak bu sayede Fransız Bulldog yavrunuzun tedavi ücretinden endişe etmezsiniz.

Fransız Bulldog fiyatları & özellikleri. Satılık Fransız Bulldog yavruları

Safkan Fransız Bulldog ‘un özellikleri & kişiliği

Fransız Bulldog’lar, yaklaşık 30cm boyunda sahip, 8kg’dan 13kg’a kadar ağırlıkta küçük görünüşe sahiptir. Fransız Bulldog’un tüyleri oldukça kısa, hafif ve pürüzsüzdür, neredeyse kuaför masrafı ödemek zorunda kalmazsınız. Yaygın renkleri kahverengi, beyaz, siyah ve karışık renklerdir. Krem renkli Fransız Bulldog yavrularının fiyatı genellikle diğer renkli olanlardan 300-500 TL daha yüksektir.

Fransız Bulldogları çok naziktir ve neredeyse kimseyi ısırmamaktadır. Onlar iyi bekçi köpekleridir. Agresif olmamalarına rağmen, uyanıktırlar. Bir yabancı evinize girince genellikle yüksek sesle havlarlar. Fransız Bulldog’ları çok inatçıdır, bu yüzden onları eğitmek için kendinizi zorlarsınız. Onları yeni doğmuş olduklarında eğitmelisin ve gerçekten sevilen bir tutumla eğitmelisin.

Fransız Bulldog fiyatları & özellikleri. Satılık Fransız Bulldog yavruları

Eğitimde sabırlı değilseniz, yaklaşık 1 ay süren ve yaklaşık 500 TL’ye mal olan kısa süreli eğitim kursuna katılmalarına izin vermelisiniz. Veya temel eğitime sahip bir köpek satın alabilirsiniz. Eğitim kursu almış olan Fransız Bulldog yavrularının fiyatı genellikle 200 ila 300 TL arasında daha yüksektir ancak eğitimli köpekler nazik ve iyi davranırlar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.