British Shorthair fiyat. Satılık British Shorthair yavrusu. British Shorthair özellikleri

British Shorthair yerli bir İngiliz kedi cinsidir. Uyumlu, samimi ve çok zekidirler. Shorthair ve Longhair olan 2 İngiliz kedisi türü vardır. Daha sevimli görünümlü Shorthair dünyada daha popüler. Bir British Shorthair ‘in ortalama fiyatı yaklaşık 1000 TL’dir, ancak her yavruya bağlı olarak 800-3000 TL arasında değişebilir. Aşağıda, British Shorthair fiyatı, özellikleri ve nerede satın alınacağı hakkında ayrıntılı bilgiler verilmiştir.

British Shorthair fiyat. Satılık British Shorthair yavrusu. British Shorthair özellikleri

British Shorthair fiyat aralığı

British Shorthair’lerin fiyatı birçok faktöre bağlı: yetiştiricilerin ünü, soyları, yaşları ve renkleri. Cins için talep ve arz da fiyatı etkiler.

İnternette sörf yaparak, 300-400 TL karşılığında British Shorthair’i sunan birçok satıcıyı kolayca bulabilirsiniz. Bu gibi durumlarda, yavrularının çoğu kayıtsız ve sağlıksız olduğu için dikkatli olmalısınız.

Sadece Evcil hayvan olarak yetiştirilen British Shorthair fiyatı

Bir sertifikalı ve tamamen aşılanmış British Shorthair kedisi, ortalama 800 ila 1200 TL arasında maliyetlidir. Nakliye ücreti gibi diğer masraflar için de bir plan yapmalısınız.

British Shorthair fiyat. Satılık British Shorthair yavrusu. British Shorthair özellikleri

Üretim veya kedi şovlarına uygun British Shorthair ‘in fiyatı

Bu gibi yavru kediler yukarıda bahsedilenlerden daha pahalıdırlar. Onların fiyatı yavru başına 1200 – 3000 TL, bazen daha da yüksektir.

British Shorthair’leri nereden satın alabilirim?

  • http://www.petcim.com/satilik-kedi-british-shorthair – bu web sitesinde evcil hayvan olarak veya yarışan, safkan veya melez, yetişkin veya yeni doğan olarak yetiştirilenler,  700 ila 2000 TL’nin üzeri fiyat aralığında mevcuttur.
  • https://www.kediperisi.com/british-shorthair-kedi-fiyat – Kediperisi, kaliteli British Shorthair ve Scottish Fold kedi yavruları satın alabileceğiniz çevrimiçi pet mağazası. Bununla birlikte, tüm yavru kedi yavrularının fiyatı, diğer kedilere göre 1500 – 3000 TL arasında değişerek diğer dükkanlardan daha yüksektir.

British Shorthair fiyat. Satılık British Shorthair yavrusu. British Shorthair özellikleri

British Shorthair’in menşei

Çizmeli Kedi veya “Alice Harikalar Diyarıda”daki Cheshire kedisinin British Shorthair’den esinlendiği söyleniyor.

British Shorthair İngiltere’nin yerlisidir. Kraliçe Victoria zamanında kedi severler, bu kediyi kendi standartlarına göre soylarını korumak için yetiştirmeye başlamışlardı. En eski kedi fuarlarında, British Shorthair tek safkan türüdür. Gösterilen diğer kediler, tüy renkleri ile basitçe tanımlanmıştır.

İki Dünya Savaşı, bu ırkı yok olma eşiğine kadar itti. II. Dünya Savaşı’ndan sonra, Britanya’daki cinsi canlandıran British Shorthair’lerin çok azı, bazı diğer kedi ırklarıyla çapraz geçerek cinsi canlandırdı.

British Shorthair fiyat. Satılık British Shorthair yavrusu. British Shorthair özellikleri

1967’de ACA tarafından tanımış CFA tarafından 1980 yılına kadar kabul edilmeyip sonrasında tanınmıştır. Şu an itibariyle, bu cins tüm kedi dernekleri tarafından tanınmayı sağlamıştır.

British Shorthair’in Özellikleri

Görünüm

British Shorthair, 10 – 20 kilo (4 – 9kg) arası bir ağırlık ile oldukça büyüktür.

Kısa ve yoğun tüyleri, büyük bir kafası, yuvarlak yanakları, geniş yuvarlak gözleri ve tombul bir gövdesi olan British Shorthair, kıvranan oyuncak ayılara benzer. Vücutları, geniş göğüs, güçlü ve düzayakları güçlü bacakları, yuvarlak uçlu kalın bir kuyrukla birlikte sağlamdırlar. Lila, çikolata, siyah, beyaz, renkli noktalar, taba ve diğerleri gibi çeşitli renklerde mevcutturlar. Bu cinsin en yaygın rengi mavidir (gri). Kısa, pürüzsüz tüyleri fazla bakım gerektirmez. Düşen saçlardan kurtulmak için haftada bir fırçalamak yeterlidir.

Üç ila beş yaşlarında, British Shorthair tamamen fiziksel olarak olgunlaşmıştır.

British Shorthair fiyat. Satılık British Shorthair yavrusu. British Shorthair özellikleri

Kişiliği

Uyumlu doğaları ile British Shorthairlar, her aileye iyi uyum sağlayabilir. Sevilmek isterler, ancak şımarık değildirler. Hareketsiz durduğunuzda çevrenizde dolaşırlar.

British Shorthairlar küçükken enerjiktir ancak bir yaşına ulaştığında daha sessiz olurlar. Bu nedenle orta derecede aktiftirler. Olgun kediler kanepe patatesi stilinde, genç yavru kedi ise bazen aptalca olabilir.

Nadiren yıkıcıdırlar. Bunun yerine, konukları güvenle ve gururla karşılayan, uşak gibi davranırlar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.