Ankara Kedisi fiyatları & özellikleri. Ankara Kedileri nereden satın alınır?

Ankara Kedisi (Angora Kedisi) birçok insanın ince vücut yapısı ve akıllı ve çevik doğası gereği sevdiği bir kedi cinsidir. Ailenizin çocukları varsa ve heyecan istiyorsanız, akıllı ve esnek “ponpon kız” olacakları için bir Türk yavru kedisini “almakta” tereddüt etmemelisiniz. Ankara Kedisi fiyatı çok düşüktür, şu anda kedi başına yaklaşık 200-400 TL. Detaylı fiyatların yanı sıra tanınmış Ankara Kedisi yetiştiricileri ve prestijli web siteleri bu makalede ayrıntılı olarak belirtilecektir.

Satılık Ankara Kedisi fiyatları. Ankara Kedisi özellikleri. Ankara Kedisi yavru

Ankara Kedisi fiyatları

Ankara Kedileri yetiştirme amaç ve kalitesine dayanarak 2 tipe ayrılmıştır: sınırlı kayıtlı Ankara Kedisi (sadece evcil hayvan olarak yetiştirilir) ve tam kayıtlı Ankara kedileri (Ankara Kedisi- üretim için izin verilir).

Sınırlı kayıtlı Ankara Kedisi fiyatı

Yalnızca evcil hayvan olarak yetiştirilen Ankara Kedisi için 200 – 400 TL arasında değişen fiyatlar var. Bu, bir Türk gibi hoş ve akıllı kediyi alman için makul ve uygun bir fiyat. Yetiştirme talebiniz yoksa, kesinlikle bir aile atmosferini daha eğlenceli hale getirecekleri için bir Ankara Kedisi ‘ni seçmek için tereddüt etmemelisiniz.

Satılık Ankara Kedisi fiyatları. Ankara Kedisi özellikleri. Ankara Kedisi yavru

Tam kayıtlı Ankara kedilerinin fiyatı

Tam kayıtlı Ankara Kedisi’nin yetiştirilmesine izin verilecektir. Bir Ankara Kedisi’nin fiyatı, kökenleri, üreme yerleri, vücut oranı, renkleri vb.ne bağlıdır.

  • Normal şecere ile ve daha az bilinen yetiştirme çiftliklerinden gelen Ankara kedileri yaklaşık 400 – 700 TL’ye mal olmaktadır.
  • Üstün soy, standart vücut oranı, güzel renklere sahip ve ünlü yetiştirme çiftliklerinden gelen Ankara Kedisi yavruları 700 – 1200 TL arasında daha yüksek fiyatlara sahip olmaktadır.

Satılık Ankara Kedisi fiyatları. Ankara Kedisi özellikleri. Ankara Kedisi yavru

Ankara Kedileri nereden satın alınır

Çevrimiçi evcil hayvan web siteleri, kendiniz için evcil hayvan olarak yetiştirilecek uygun bir Ankara Kedisini bulabileceğiniz yerlerdir. Bir yavru kedi için fiyatlar çeşitlidir ve genellikle çok pahalı değildir; fiyatlar 200 – 700 TL arasında değişiyor.

  • https://sosyal.petlebi.com/kedi-ilanlari/ankara-kedisi – Türkiye’deki prestijli ve kaliteli Ankara Kedisi web sitelerinden biridir. Bu site sadece temel bilgileri sağlamakla kalmayıp aynı zamanda her kedinin hobileri, alışkanlıkları ve günlük faaliyetlerini anlatmaktadır. Bu sayede müşteriler en uygun kediyi daha kolay seçme imkânına sahipler.
    Bununla birlikte, fiyatlar bu sitede açık değildir, bunun yerine, kedi yavruları fiyatları hakkında bilgi almak için telefonla ve e-postayla iletişime geçmek zorundasınız. Bu oldukça rahatsız edici, ancak en uygun kediyi seçmek için biraz çaba ve zaman harcamak çok değerlidir.
  • http://www.petarkadas.com/Ankara-Kedisi-(Angora) – Pet sevenler için Petarkadas kesinlikle çok tanıdık. Buradaki her kedi yavrusu halka açık ve detaylıdır. Burada çok fazla para harcamadan bir Türk Ankara Kedisi alıp evine götürebilirsin.

Satılık Ankara Kedisi fiyatları. Ankara Kedisi özellikleri. Ankara Kedisi yavru

Türk Ankara Kedilerinin özellikleri

Görünüm

Türk Ankara Kedisinin duruşu oldukça narin ve zariftir. Kemik yapısı oldukça küçük, sağlam ancak aynı zamanda esnektir. Güzel ve sevimli yüzleri var. Özellikle gözleri, kedi sevenler için “bağımlılık” yaratan, amber (veya mavi, hatta iki göz rengi olan bir yavru) gözleri oldukça caziptir.

Türk Ankara kedileri oldukça uzun, ipeksi ve dikkat çekici tüylere sahiptir. Bu ırkın en popüler kürk rengi beyazdır. Ayrıca, tüylerinin ayrıca çizgili gri, siyah renk gibi birçok farklı rengi vardır.

Satılık Ankara Kedisi fiyatları. Ankara Kedisi özellikleri. Ankara Kedisi yavru

Kişilikleri

Ankara Kedisi çok akıllı ve yaramaz kedidir, ancak bu kedi cinsi duygusal, yakın ve naziktir. Ayrıca çok samimi ve ailede küçük çocuklar ve diğer hayvanlar dâhil herkese nazik davranırlar.

Bu kedi cinsi her zaman enerjik, meraklı ve öğrenmeye heveslidir. Ayrıca çok uysaldırlar ve eğitilmesi kolaydır. Çok şaşırtıcı bir şey var ki, Türk Ankara Kedileri, ev kedilerinin çoğundan farklı olarak, suya girmekten hoşlanırlar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.