Alman Çoban köpeği fiyatları. Satılık Alman Kurdu fiyatları. Alman Kurdu yavrusu

Alman Çoban Köpeği (veya Alman Kurdu, GSD) dünyadaki en ünlü dört Alman köpeği ırkından biridir (yani Rottweiler, Çoban Köpeği, Doberman Pinscher ve Leonberger). Alman Çoban, bir aile üyesi olarak, bir ev / çiftlik koruyucusu olarak ya da bir polis ve ordu köpeği olarak büyütülebilir. Saf ırk Alman Kurdu fiyatları ortalama olarak yaklaşık 500 TL’dir ve büyütme amaçlarına bağlı olarak birçok seviyeye ayrılmıştır. Bu yazıda Alman Çoban köpek yavrularının sayısına ilişkin ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Alman Kurdu fiyatları yavrusu. Satılık Alman Çoban köpeği fiyatları

Alman Kurdu fiyatları

400 – 700 TL arası

Evcil hayvan olarak yetiştirilen yavrular için Alman Çoban Köpeği fiyatı 400 ila 700 TL arasında değişir. Genellikle köpek yetiştirme konusunda pek tecrübesi olmayan normal ailelerde doğarlar, bu nedenle cinslerin kalitesi basittir ve genellikle tam kayıtlı olmazlar.

Böyle bir Alman Çoban Köpeğini yaklaşık 200 TL ya da daha az fiyata bulabilirsiniz.  Bununla birlikte, eve götürmeden önce sağlık durumunu dikkatlice kontrol etmeniz gerekir.

700 – 1500 TL arası

Ünlü bir köpek çiftliğinde doğmuş olan veya aile ağacı haritası ve kaynağı olan aile kayıtları ve menşei açısından ebeveynleri dikkatle seçildikleri için en iyi gen kalitesine sahip Alman Çoban Köpeği, 700 ila 1500 TL arasında sunulmaktadır.

>> Daha fazla oku:

Alman Kurdu fiyatları yavrusu. Satılık Alman Çoban köpeği fiyatları

Ve tabii ki, yalnızca evde besleme amaçlarıyla yetiştirilmekle kalmazlar, aynı zamanda nitelikli oldukları takdirde ev ve çiftlik koruyucuları veya polis köpekleri gibi başka amaçlar için de eğitilebilirler.

1500 TL’nin üstü

Bu fiyat seviyesindeki Alman Çoban Köpekleri, “Şampiyon” soyuna sahip olmaları gerektiği için nadiren görülmektedir (ebeveynleri veya dedesi daha önce köpek güzellik yarışması kazanmıştır). Genellikle tanınmış ve deneyimli köpek çiftlikleri tarafından sunulurlar. Bu nedenle, bu Alman Çoban Köpeklerinin kalitesi özellikle iyidir ve bu yavrular köpek güzellik yarışmasına katılmak ve yetiştirmek için uygundur.

Alman Kurdu fiyatları yavrusu. Satılık Alman Çoban köpeği fiyatları

Ayrıca, “Şampiyon” soyuna sahip, saf Alman kanına sahip olan ya da doğrudan Almanların yetiştiricilerinden göç eden Alman Çobanlar, 3000 TL’ye kadar çıkabilecek çok yüksek bir fiyat seviyesinde sunulmaktadır.

Alman Çoban Köpeği hakkında bazı bilgiler

Kökeni ve tarihi

Alman Kurdu – Oldukça yeni bir köpek ırkındandır, 1899’da ilk kez ortaya çıkmış, Kaptan Max von Stephanitz tarafından çapraz olarak yetiştirilmiştir. Onun amacı, daha önce var olmayan, yeni, mükemmel ve saf bir Alman köpek ırkı yaratmaktı. Ve son olarak, yıllarca çaba harcadıktan sonra, tamamen yeni bir köpek ırkı yaratmakta başarılı oldu.

Alman Kurdu fiyatları yavrusu. Satılık Alman Çoban köpeği fiyatları

Bu köpek cinsi diğer ırklardan önemli ölçüde farklıdır. Güçlü kaslara, inanılmaz hıza, sıkı çalışma yeteneklerine sahiptir ve komutları kesinlikle ve tamamen uygulayabilirler. Bunların hepsi, Alman Kurtlarını, çalıştırma, arama-kurtarma, polis ve askeri roller ve hatta oyunculuk da dahil olmak üzere her türlü iş için uygun hale getirmiştir.

Saf Alman Kurdunun Özellikleri

Şuanki Alman Kurdu atalarından önemli ölçüde farklılaştı, çünkü batı ülkelerinde Alman Kurdu sahipleri, zekâları ve çalışma yeteneklerinden ziyade görünüşlerine daha fazla dikkat ediyorlar. Modern Alman Kurdu, şu özelliklere sahipse iyi bir Saf Irk olarak kabul edilebilir:

Boyu 55 cm’den 65 cm’ye kadar. İdeal boy, yetişkin bir Alman kurdu için 63 cm, olgun bir dişi için 60 cm’dir. Ve ağırlıkları 22kg’dan 40kg’a kadardır.

Baş ve yüz

Yuvarlak başlıdır ve yüzlerinde kısa tüyler bulunmaktadır ve büyük-kare-siyah burunları vardır. Ayrıca güçlü ve sağlam dişleri vardır. Gözleri orta büyüklüktedir, genellikle koyu kahverengi. Dik ve büyük kulakları vardır.

Alman Kurdu fiyatları yavrusu. Satılık Alman Çoban köpeği fiyatları

Vücut

Yavaş ve istekli yürüyüş yapmaktadır ve sağlam ve güçlü gövdeye sahiptir. Uzun boyunları var; ayakta dururken veya yürürken, genellikle başlarını kaldırırlar.  Hızla koşarlarken, hava sürtünmesinden kurtulmak için genellikle başlarını aşağıya tutarlar ve bu da maksimum hıza ulaşmak için en önemli ilkedir.

Köpek Kürk rengi

Saf Alman Çobanının birçok renk çeşidi olabilir; en popüler renkler siyah / esmer, siyah / kırmızı ve bunların varyantlarıdır. Daha nadir renk değişimleri, simsiyah, saf-siyah, saf-beyaz, ciğer rengi ve mavi çeşitleri içerir. Tamamen siyah ve simsiyah çeşitleri nadirdir ve pek çok kişi için kabul edilebilirdir. Mavi ve ciğer rengindekiler ciddi problemli olarak kabul edilir ve tam-beyaz hemen diskalifiye edilir ve standart olmadığı kabul edilir.

Kişilik özellikleri

Alman Çoban, son derece akıllı bir köpek ırkıdır (3. sırada, Collie ve Kanişten hemen sonra). Bunlar kesinlikle sadıktır ve karmaşık komutları titizlikle uygulayabilirler. Alman Çoban köpekleri genellikle birkaç kez uygulanan basit ve temel komutları takip etme becerilerine sahiptir. Onları, Rottweiler veya Doberman gibi diğer Alman köpek ırklarına göre daha karmaşık komutlar için yetiştirmek daha kolaydır.

Alman Kurdu fiyatları yavrusu. Satılık Alman Çoban köpeği fiyatları

Alman Çoban Köpeği dostça bir köpek cinsi olarak kabul edilir. İnsanlara çok yakındırlar. Ayrıca, çalışan köpek olduklarından dolayı koşmayı tercih ederler, çok fazla hareket ve egzersiz yaparlar; uzun süre evde tutulduğunda fazla enerjik, aşırı dinamik veya aşırı aktif olma eğilimindedirler. Bununla birlikte, Alaska Malamut, Husky veya Samoyed gibi bir şeyleri parçalamıyor veya “evden kaçmak” için ellerinden geleni yapmıyorlar. “Kendi alanlarını” ve sahiplerinin varlıklarını korumak için yüksek seviyede bilinçlilik taşımaktadır, bu durum bazen eylemlerinde bazen aşırılığa kaçmalarına neden oluyor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.