Shiba Inu fiyat aralığı. Bir Shiba Inu için ne kadar yıllık masraf ödersiniz?

Shiba Inu Japonya kökenli 6 farklı köpek ırkından biridir. Ve bu cins, şimdiye kadar var olan az sayıdaki çok eski zamandan kalma köpek ırkından biridir. Shiba M.Ö. 3. yüzyıldan itibaren var olmuş ve İkinci Dünya Savaşı’nda neredeyse yok olmuştur. Mevcut Shiba Inu cinsi, Nihon Ken Hozonkai (Nippo) ‘nun köpek ırkını korumaya yönelik büyük gayretin bir sonucu olarak değerlendirilmektedir. Şu anda ortalama Shiba Inu fiyatı her bir köpek yavrusu için yaklaşık 1000 TL. Ve bir Shiba Inu köpek yavrusu için ortalama büyütme masrafları yılda yaklaşık 1000TL dir. Shiba Inu, küçük ve sevimli bedenleri ve özellikle de mutlu gülümsemeleriyle yüzleri çok sevilir.

Shiba Inu fiyat aralığı. Satılık Shiba Inu yavruları. Shiba Inu köpek

Shiba Inu fiyat aralığı

Aile kayıtları olmayan ve aile evcil hayvanı olarak yetiştirilen Shiba Inu’nun fiyatı

Sınırlı kayıt yaptırıp yalnızca evcil hayvan amaçlarıyla yetiştirilen Shiba Inu yavruları 800-1200 TL arasında satılır. Üretim amacınız yoksa ve sadece arkadaş olarak bir köpek yavrusu bulmak istiyorsanız, sınırlı kayıtlı olan Shiba Inu yavruları sizin için uygun bir seçimdir.

Shiba Inu özellikleri & mizaçı. Shiba Inu tarihçesi & kökeni

Akita Inu, ile birlikte Shiba Inu da Japonya’da çok popüler bir köpek ırkıdır. Shiba bugün hala var olan tarihi ırklardan biridir. Mütevazı vücutlarına rağmen onlar cesaret ve sadakatleri, sahiplerinin ailesi için mücadele etmeleriyle ünlüdür. Günümüzde, Shiba köpeklerin sayısı çok sınırlıdır, nedeni ise yüksek fiyatıdır. Shiba’nın kökeni, özellikleri ve mizaçı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki makaleye başvurabilirsiniz.

Shiba Inu özellikleri & mizaçı. Shiba Inu tarihçesi & kökeni

Shiba’nın kökeni

Shiba Inu en az M.Ö. 3. yüzyıla kadar uzanan tarihi bir Japon köpek ırkıdır. Ancak, bu ırkın soyu ikinci dünya savaşında neredeyse tükenmiştir. Mevcut Shiba Inu yavruları üç hayatta kalan ırktan türemektedir:  Nagano’dan Shinshu Shiba , Gifu’dan   Mino Shiba ve Tottori and Shimane’den  San’in Shiba .

Latest Posts