Puglar için yiyecek. Pug köpek maması. Yavru Pug için mama önerisi?

Pugları büyütmek basittir. Dışarıya çıkmaları veya günlük egzersiz yapmaları gerekmez; sık kuaför ya da masaja ihtiyaç duymazlar; seçici yiyiciler değil. Onlara verdiğiniz her şeyi yiyerek obur davranırlar. Pug’larınızı tam doyurmak kolay ancak onları sağlıklı kılmak başka bir konudur. İyi bir sağlık için yeterli beslenmeye ihtiyaçları vardır. Ee, Puglara ne yedirmelisin? Bu makale size yemek seçimi ve nasıl besleneceğini öğretecektir.

Puglar için yiyecek. Pug köpek maması. Yavru Pug için mama önerisi?

Puglar ne yer?

Pug köpekleri, diğer bütün köpek ırkları gibi etoburlardır. Sindirim sistemi öncelikle protein absorbesi için olduğundan dolayı diyetleri çok miktarda ete ihtiyaç duyar. Ayrıca pirinç, püre, kek gibi nişastaları da sindirebilirler. Bununla birlikte, çok fazla nişasta gereksizdir ve obeziteye neden olabilir.

Puglar nasıl büyütülür? Egzersiz yapma ve oynama. Puglar için sağlık bakımı

Pug tombul bedenleri ve şirin sarkık yüzleri sayesinde dünyanın birçok ülkesinde popülerdir. Özellikle Pug’ların büyütülmesi çok kolaydır. Birçok diğer köpek ırkının aksine, seçici yiyici değildirler ve fazla özen gerektirmezler. Bununla birlikte, tembel ve açgözlü doğası nedeniyle, Puglar obeziteye yatkındır, bu daha düşük süre yaşam süresi beklentisine yol açar. Bu makale size Pug’lara doğru şekilde nasıl bakılacağını öğretecektir.

Puglar nasıl büyütülür? Egzersiz yapma ve oynama. Puglar için sağlık bakımı

Egzersiz yapma ve oynama

Pug’ların çok fazla egzersiz yapması gerekmez. Çok uzun süre iç mekânda tutulduğunda yıkıcı olabilir, çizebilir birçok köpek ırkının aksine, Puglar göreceli olarak uysaldır. Bir yerde bekleyip ev sahiplerinin gelmesini bekleyebilir ya da evin içinde dolaşabilir.

Safkan Pug özellikleri & mizacı. Pug (mops) nasıl bir köpek cinsidir?

Pug M.Ö. 200’ye kadar uzanan tarihi olan ünlü bir Çinli evcil köpeğidir. Pug küçük alanlarda yaşamak için özellikle uygundur. Ayrıca komik “köfte benzeri” yüzü ve eğlenceli ve dikkat çekici kişiliklerinden dolayı köpek dünyasında “profesyonel palyaçolar” olarak ünlüler. İlk görünüşlerinden bu yana Puglar her zaman evcil hayvan olarak büyütülürler. Bu nedenle çok samimi, uysal ve sevecenlerdir.

Pug özellikleri & mizacı. Pug (mops) nasıl bir köpek cinsidir?

Safkan Pug özellikleri

Pug “kare” bir gövdeye sahiptir – ayaklarından omuzlara olan yüksekliği omuzlardan popoya neredeyse aynıdır ve genellikle 10 kg’dan fazla değildir. Kafaları geniş, yuvarlak büyük katlanmış kulakları ve yuvarlak kahverengi gözlü köfte gibidir. Bunların büyük bir ağzı ve üst çenesinden biraz daha uzun bir alt çeneleri vardır. Bu ırkın en belirgin ve büyüleyici özelliği yüzü sarkık ve kırışmış ciltleridir.

Pug fiyatları. Pug köpek fiyatları sahibinden. Pug köpeklerinin özellikleri

Pug köpeği (rıfkı) Çin kökenli ve yaklaşık M.Ö. 200 yıllarında ortaya çıkmış çok ünlü bir köpek cinsidir. Pug köpek ırkı küçük alanlarda yetiştirmek için özellikle uygundur. İlginç, tombul şekilli yüze sahip oldukları ve yaramaz oldukları ve daima “merkez olmak” istemelerinden dolayı ayrıca sevimlilikleriyle ünlüdür. Şu anda, aile evcil hayvanları Pug fiyatları popüler olarak 900 ila 1400 TL arasındadır. Ayrıca, farklı fiyat arttırma amaçlarıyla Puglar için başka birçok fiyat aralığı vardır.

Pug fiyatları. Pug köpek fiyatları sahibinden. Satılık Pug yavrusu fiyatları

Pug köpek fiyatları

Sadece evcil hayvan olarak Pug fiyatları

Sınırlı kayıtlı Pug köpekleri, yalnızca evcil hayvan olarak tutulabilecek ve üreme için kullanmayacak olanlar; 900 ila 1400 TL civarında fiyatlandırılmaktadır. Bu yavru Pug’ların özel bir özelliği yoktur ve genellikle normal aileler veya amatör yetiştiricilerden gelir.

Aşağıdaki internet sitelerinde, bu fiyat aralığında pug yavruları bulabilirsiniz:

Latest Posts