Kaniş maması çeşitleri. Kaniş nasıl beslenir? Kaniş bakımı nasıl yapılır?

Kaniş maması çeşitleri. Kaniş nasıl beslenir?

Diğer tüm ırklarda olduğu gibi, Kanişleri beslemeniz gereken besin miktarı, büyüklüklerine, yaşlarına ve faaliyet seviyelerine bağlıdır. Aynı büyüklükteki köpekler, aynı miktarda yiyeceğe ihtiyaç duymayabilir. Diğer kaniş sahiplerinin yaptığı şeyleri tam olarak kopyalamamalısınız – bu tamamen yanlıştır. Onların ne ve nasıl besleneceği her kanişin durumuna dayanmalıdır.

Kaniş bakımı nasıl yapılır? Kaniş maması çeşitleri. Kaniş nasıl beslenir?

Gıda kalitesi önemlidir. Günlük olarak her köpeğin ağırlığı ve yaşına bağlı olarak ihtiyaç duyulan besin miktarı hakkında ayrıntılı talimatları içeren, yeterli beslenme sağlayan köpek mamaları almak yeterli beslenme için en iyisidir.

Kaniş (Poodle) özellikleri. Kaniş Boyut varyasyonları ve Mizacı

Kaniş Boyut varyasyonları

Kaniş (Poodle), Oyuncak (çok küçük), Mini (küçük) ve Standart (büyük) olarak bilinen üç ortak boyuta sahiptir. Bu boyut varyantlarına ek olarak, Moyen, Minik Oyuncak ve Çay bardağı olan daha az popüler boyutlar da var. Daha ayrıntılı olarak:

Kaniş (Poodle) özellikleri. Kaniş Boyut varyasyonları ve Mizacı

  •  Oyuncak kaniş ayakta durduğunda maksimum 25 cm ve olgunlaştığında ağırlıkları 2-5 kg’dir. Küçük ve sevimli, Oyuncak Kanişler çoğunlukla evcil hayvan olarak saklanır.
  •  Minyatür Kaniş maksimum boyu 40 cm, maksimum ağırlığı 9 kg’dır.
  •  Standart kaniş 40 cm’lik bir boyuyla her türün en büyüğüdür. Bazı nadir durumlarda Standart Kanişler, 50 cm boy ve 30 kg ağırlığa erişebilir.

Kaniş fiyatları. Standart, Minyatür ve Toy Poodle fiyat. Kaniş köpek özellikleri

Kaniş köpeği cinsi (Poodle) şu anda resmen tanınmış 3 boyuta (Standart, Minyatür ve Oyuncak) sahiptir. Ayrıca, Minik, Çay bardağı veya Mikro Çay bardağı gibi resmi olmayan bazı küçük boyutlar da var. Kaniş fiyatları (sadece evcil hayvan olarak yavru köpek) şu anda yaklaşık 200 – 400 TL civarındadır, Kaniş köpeği fiyat düzeyi köpek yavrularının büyüklüğü, kökeni ve rengine göre önemli ölçüde değişir.

Kaniş fiyatları. Standart, Minyatür, Toy Poodle fiyat. Kaniş köpek özellikleri

Kaniş fiyatları

Oyuncak Kaniş (Toy Poodle) fiyatı

Oyuncak kaniş günümüzde en popüler kaniş köpeği cinsidir. Boyutları oldukça küçük; Olgunlaştığında ağırlıkları genellikle 4kg’ın altında ve nadiren 6kg’ın üzerindedir.

Sadece evcil hayvanlar olarak yetiştirilen ve üreme için uygun olmayan sınırlı kayıtlı yavruları için günümüzde popüler olarak oyuncak boy kaniş fiyatı yaklaşık 300-500 TL civarındadır. Kayıtlı olmayan yavruları sadece 200 TL’lik bir bedel ile satın alabilirsiniz. Bununla birlikte, çok yüksek risklerden dolayı bu fiyat seviyesinde yavru köpek almamanız önerilir.

Latest Posts