Chow Chow’un geçmişi (Çin Aslanı). Safkan Chow Chow’un Özellikleri ve Mizacı

Çin kökenli Chow Chow (Çin Aslanı) en az 3,500 yıllık uzun bir geçmişi olan bir köpek ırkıdır. Tang Hanedanlığı döneminde gelişerek Tang Quan (“Köpek Tang İmparatorluğu”) adını verdiler. Chow chowlar, özellikle Amerika ve Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyada popülerdir. Aşağıdaki makale, Chow Chow’ların geçmişi, özellikleri ve bunlara nasıl bakılacağı hakkında bazı ayrıntıları size aktaracaktır.

Chow Chow'un Özellikleri ve Mizacı (Çin Aslanı). Chow Chow'un geçmişi.

Chow Chow’un geçmişi

Chow Chow ilk Han Hanedanı sırasında ortaya çıktı ve popülaritesini artırdı. O dönemin çanak çömlek ve tablolarına kazınmış eski senaryoya göre, Han’ın bir imparatoru, av amacı ile 2.500 çift Chow Chow’a sahipti. Eski Çin’de Chow Chowlar, çeşitli isimlerle Lion Dog, Wolf Dog ve Bear Dog Leo anılırdı. Çinle ticaret sayesinde ilk Ayı Köpeklerinin İngiltere’ye getirildiği 18. yüzyıl sonlarına kadar bu köpekler Chow Chow adını alıyorlardı.

Çin Aslanı fiyatları. Chow Chow fiyatları sahibinden. Çin Aslanı köpek özellikleri

Günümüzde Çin Aslanı köpekleri (Chow Chow) tombul ve yuvarlak bedenleriyle birçok genç tarafından sevilmektedir. Köpek yavrularının ve köpek yetiştirme çiftliklerinin sınırlı sayıda olması nedeniyle, Çin aslanı fiyatları genellikle oldukça yüksek, yaklaşık olarak ortalama 1000 TL civarındadır. Bu yazıda, kendiniz için en uygun Çin Aslanı köpek yavrusunu seçebilmeniz için, bunlara tekabül eden nitelikleri ve özellikleri ile birlikte çeşitli Çin Aslanı fiyat aralıklarını tanıtmak istiyoruz.

Çin Aslanı fiyatları sahibinden (Chow Chow). Satılık Çin Aslanı yavrusu

Çin Aslanı fiyatları

Çin Aslanı köpek fiyatları diğer ırkların fiyatlarına kıyasla oldukça yüksektir. Safkan bir Çin Aslanı yavrusunun nadiren 800 TL’den daha düşük fiyatı vardır. Aşağıdaki bölümlerde, Çin Aslanı fiyat aralıkları hakkında ayrıntılı bilgi sunacağız.

800 – 1400 TL arası

Bu fiyata, normal bir ailede veya yeni kurulmuş bir köpek çiftliğinde doğmuş bir Çin Aslanı yavrusu bulabilirsin. Bu yavrular temel gen kalitesine sahipler ve iyi saflıkta olmayabilirler, ancak safkan Çin Aslanı’nın neredeyse tüm özelliklerini elde ederler.

Latest Posts