Pitbull köpek özellikleri ve mizacı. Güzel bir Pitbull nedir?

Pitbull, ya da Amerikan Pitbull Terrier, 19. yüzyılın başında Amerika’da yaygın olarak üretilen ve yetiştirilen bir köpek türüdür. Pitbullar, başlangıçta, Pitbull ‘un ineklerle veya büyük ayılarla, birisi artık yapamayana dek dövüştükleri “Boğa-ayı yemleme” adlı acımasız bir “oyuna” katılmak üzere eğitildiler.

Pitbull köpek özellikleri ve mizacı. Güzel bir Pitbull nedir?

Bu aynı zamanda Pitbull adının (Pit – Dövüş, Bull – İnek) kökenidir. 1935 yılına gelindiğinde, bu oyunlar insanlık dışı kabul edildi ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ve diğer Batı ülkelerindeki hayvan refah yasaları tarafından kesinlikle yasaklandı.

Pitbull kulakları nasıl kesilir? Pitbull için kulak kesme türleri

Pitbulların Kulağını kesme, havalı Pitbull’ları daha havalı hale getirdiği için, dünya çapında popülerdir. Bununla birlikte, kulak kesme, ancak güvenlik talimatlarına kesinlikle uyulursa, kaçınılması muhtemel bazı sağlık risklerine neden olabilir.

Pitbull kulakları nasıl kesilir? Pitbull için kulak kesme türleri

Pitbull için kulak kesme türleri

En yaygın üç üslup şunlardır: Gösteri Kesimi, Kısa Kesim ve Savaş Kesimi.

  • Gösteri Kesimi Pitbull ve Amerikan Bully için en popüler kulak kesme tarzıdır. Bu tarz uyarılmış ve odaklanmış bir his verir.
  • Kısa kesim basitliği nedeniyle önerilir. Gösteri ve Savaş kesimi arasında bir kombinasyondur.
  • Savaş Kesimi Pitbull ‘un en havalı görünmesine neden olduğu için popüler, ancak aynı zamanda ulaşmak en zor olanı. Pitbullar Savaş Kesimi sonrası enfeksiyona yatkındır. Uygulamadan önce, tüm ekipmanların dezenfekte edilmesini veya tercihen profesyonel veterinere köpeklerinizin götürülmesini sağlayın.

Güzel bir Pitbull nedir? Güzel Pitbull nasıl oluşturulur?

Pitbull günümüzde en popüler köpek ırklarından biridir. Bununla birlikte, yüzlerce Pitbull türü vardır ve bunların hepsi güzel sayılmaz. Pitbull’un güzelliğini etkileyen faktörler nelerdir? Bu sorunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

Güzel bir Pitbull nedir? Güzel Pitbull nasıl oluşturulur?

Güzel Pitbullar aşağıdaki kriterleri karşılamalıdır. Boyu yaklaşık 45 ila 55 cm ve ağırlık en az 25 kg olmalıdır. Sert bir kemik, dar kaslar, kaslı omuzlar ve büyük bir alnı gibi şiddetli bir görünüme sahip olmalıdırlar. En önemli faktör, Pitbull’ları dünyadaki en büyük katil köpek yapan büyük ve güçlü çenelerdir.

Pitbull fiyatları. Satılık Pitbull Yavrusu. Amerikan Pitbull Terrier Özellikleri

Amerikan Pitbull Terrier, veya Pitbull, cesareti, dayanıklılığı ve saldırganlığıyla tanınan, “soğuk kanlı katil”, “savaşçı köpekler” veya “gladyatörler” gibi takma adlara sahip olan bir köpek ırkıdır. Pitbulllar, tüm güçle ilişkili sporlarda rakipsizdir. Popülerlikleri kadar büyük, günümüzde Pitbull fiyatları oldukça yüksektir, yaklaşık 700 – 1200 TL. Bu yazıda, Pitbull almak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri, fiyat, güvenilir satıcılar ve bu cinsi nasıl büyüteceğinizle ilgili bazı notlar sunacağız.

Pitbull fiyatları. Satılık Pitbull Yavrusu. Amerikan Pitbull Terrier Özellikleri

Safkan Pitbull fiyatları

Pitbull’lar, ne amaçla yetiştirdiğinize bağlı olarak farklı fiyat aralıklarında bulunur. İstediğiniz şey bir arkadaş ve üretim değilse, sınırlı kayıtlı olan Pitbull’lar sizin için uygundur. Bununla birlikte, eğer bir yetiştiriciyseniz ya da birçoğunu evinizde görmek istiyorsanız, tamamen kayıtlı Pitbull’ları seçmelisiniz ki bu Pitbull’ları elbette sadece evcil hayvan olarak yetiştirilenlerden daha pahalıdır.

Sınırlı kayıtlı Pitbulların (veya kayıtsız) fiyatı

Bu tür Pitbull’ların üretim hakları yoktur. Normalde, yeni bir mal sahibine gitmeden önce steril edilirler. Onların fiyatı çok yüksek değildir; yavru başına 700 – 1200 TL. Güçlü ve güvenilir Pitbull’lar eviniz için mükemmel bir arkadaş olacaktır.

Pitbull fiyatları. Satılık Pitbull Yavrusu. Amerikan Pitbull Terrier Özellikleri

Tam kayıtlı Pitbull fiyatları

Tam kayıtlı Pitbulllar köken, soyağacı ve yetiştiricilere bağlı olarak fiyat açısından çeşitlidir.

  • Sıradan yetiştiricilerden gelen Pitbullar 1200 – 2000 TL civarındadır. Bu yavru köpekler çoğunlukla ortak soyağacına sahiptir, % 95 üzeri safkandır ve yalnızca evcil hayvan olarak yetiştirilirler.
  • Tanınmış yetiştiricilerin Pitbull’ları yavru başına 2000 – 5000 TL civarında olup son derece pahalıdır. Bu köpek yavruları, olağanüstü soyağacına sahiptir, % 100 safkan olup üretim, köpek şovları veya yarışmalar için yetiştirilir.

Pitbull yavruları nereden alınır?

Pitbull satan web siteleri

  • https://sosyal.petlebi.com/amerikan-pitbull-terrier/ – Bu nispeten çok sayıda Pitbull sunan ve güvenilir bir evcil hayvan web sitesidir. Fiyat aralığı çeşitli olup çoğu kişiye göre oldukça uygundur. Genel olarak, bu site kesinlikle kontrol etmeye değer.
  • http://www.petcim.com/satilik-kopek-pitbull/ – Burada satılık Pitbullar renk, yaş, ebat ve fiyat açısından son derece çeşitlidir, bu nedenle çok fazla seçeneğe sahip olabilirsiniz. Saygın bir evcil hayvan web sitesi olan Puppyfinder kaliteli köpek yavruları için tanıdık bir yerdir.
  • http://www.petarkadas.com/Amerikan_Pitbull_Terrier/ – Bu, kaliteli Pitbull satan tanınmış bir başka yerdir. Tüm gereksinimlerinizi karşılayabilecek sağlıklı ve güzel köpek yavruları sunmaktadırlar.
>> Daha fazla oku:

Pitbull fiyatları. Satılık Pitbull Yavrusu. Amerikan Pitbull Terrier Özellikleri

Saygın Pitbull yetiştiricileri

1. PİTBULL İSTANBUL

Buradaki yetiştiriciler, iş tutkularını güçlü ve sert Pitbull’a olan sevgi ve saygıyla karşılıyorlar. Bağlılıklarıyla, en zor müşterileri bile tatmin edebilecek sağlıklı ve güzel Pitbull’lar ürettiler. Bu kampın yavruları için iyi sağlık ve kalite garantisi olduğundan buraya güven verebilirsiniz.

İnternet siteleri aracılığıyla daha fazla bilgi bulabilir ve onlarla iletişime geçebilirsiniz: https://www.facebook.com/pitbull-istanbul/

2. Alexy Pitbull

Bu oldukça iyi bilinen bir Pitbull üretim kampı. İyi bir yaşam şartı ve katı eğitim altında, Pitbullar burada sadece sağlıklı değil aynı zamanda yüksek kalitededir. Manmade Kennels’ın müşterilerinin çoğu, yavruların kalitesi ve personelin profesyonelliği hakkında olumlu geri bildirimleri bulunmaktadır.

Alexy Pitbull fan sayfası aracılığıyla daha fazla bilgi bulabilirsiniz ve onlarla ile iletişime geçebilirsiniz: https://www.facebook.com/Alexypitbull/

Pitbull fiyatları. Satılık Pitbull Yavrusu. Amerikan Pitbull Terrier Özellikleri

3. Pitbull Adana

Pitbullar için ideal bir ortam sağlayacakları için bu üretim kampından emin olabilirsiniz. Burada öncelik, yalnızca yavruların sağlığı hakkında değil, kişilik ve diğer özellikleriyle de ilgilidir. Bu kampın Pitbull’ları, kendi çevikliğini korurken kalite ve kökene bakımından mükemmeldir.

Pitbull Adana sayfalarından daha fazla bilgi bulabilirsiniz ve iletişime geçebilirsiniz: https://www.facebook.com/Pitbul.Adanaa/

Safkan Pitbulların Özellikleri

Görünüm

Sert bir görünüme sahip olan Pitbull, iyi gelişmiş kaslara ve 50 ila 70 pound ağırlığa (20 ila 30 kg) sahiptir. Yüzleri, özellikle şiddetli kırmızı gözler ve muhtemelen ciddi yaralanmalara neden olabilecek uzun, keskin dişlerle göz korkutucu görünümdedir.

Bu tür özellikler Pitbulların rakiplerinde ve birçok insanda korku oluşturur. Öldürene kadar ısırabilir veya diğer köpeklerde ciddi yaralanmalara neden olabilirler.

Pitbull fiyatları. Satılık Pitbull Yavrusu. Amerikan Pitbull Terrier Özellikleri

Kişiliği

Uygun eğitim ve öğretim verildiğinde, bu köpekler harika bir yoldaş olabilir. Sahiplerinin ailelerine nazik, sadık ve adanmışlardır. Ailenizi gerektiğinde herhangi bir tehlikeye karşı koruyabilirler.

Tehdit altındayken veya saldırıya uğradıklarında, rakipleri daha büyük olsa bile saldırgan ve korkusuz olurlar. Bu nedenle, Pitbull ‘un en tehlikeli köpek türü olduğu kabul edilmektedir.

Pitbullar, uzun ve sert dövüşme yeteneğine sahiptir ve herhangi bir rakibe karşı nadiren geri çekilir. Bu nedenle, bir Pitbull almadan önce dikkatle düşünmelisiniz. Saldırgan doğalarını kısıtlamak için iyi eğitilmiş Pitbull almaya dikkat edin.

Latest Posts