Alman Çoban Köpeğine Nasıl Bakılır? Alman Çoban için egzersizler ve eğitim

Alman Çobanların bakımı basittir. Kısa ve temiz kürkleri ile çok fazla yıkama veya tımarlama gerekmez. Her 3 ayda bir banyo yeterli olacaktır. Bununla birlikte, sıklıkla egzersiz yapan ve yere yuvarlanan AÇK’ler için mantar ve uyuzlardan kaçınmak için düzenli banyo gereklidir. Zamanınız izin veriyorsa, diş hastalıklarını önlemek ve nefeslerini taze tutmak için haftada bir kez dişlerini fırçalayabilirsiniz.

Alman Çoban Köpeğine Nasıl Bakılır? Alman Çoban için egzersizler ve eğitim

Alman Çoban için egzersizler ve eğitim

AÇK’ler için doğru egzersizleri ve eğitim yöntemini seçmek, AÇK’lerin sahiplerinin büyük bir endişesidir. Standart ve güzel bir Alman Çoban, güçlü kasları olan, ancak egzersizlerle elde edilebilen tonlanmış bir vücuda sahip olmalıdır. Aşağıdaki alıştırmalar, 4 aydan büyük Alman Çoban köpekleri için uygundur:

Alman Çoban Köpeği için yiyecek. Alman Çoban’ını nasıl beslemeliyiz?

Alman Çoban Köpeği, çalışan köpek cinsi olarak sınıflandırılmıştır (orijinalde bu cins amaç çobanlık için oluşturulmuştur) ve yemek konusunda seçici değildir. Aktif oldukları gibi, diyetlerinde bir miktar karbonhidrat olsa bile obeziteye sahip olma ihtimali düşüktür. Bununla birlikte, bu etçillerin protein açısından zengin diyetler için uygun bir sindirim sistemine sahip oldukları için yeterli beslenme sağlanmasını sağlamanız gerekir. Diyetlerinin aşağıdaki besinleri içermesini sağlamalısınız.

Alman Çoban Köpeği için yiyecek. Alman Çoban'ını nasıl beslemeliyiz?

Alman Çoban Köpeği için yiyecek

Protein

AÇK’nin günlük diyetindeki ana besin maddesi budur. Alman Çoban Köpeklerinin son derece aktif olması nedeniyle, protein içeriği günlük diyetin en az% 22-26’sını oluşturmalıdır. Gelişmiş programlar çerçevesinde yetiştirilen köpekler% 26 – 30 protein tüketmelidir. Her ne kadar yemek seçici değil ve verdiğiniz her şeyi yeseler de, onlara güçlü olmaları ve kaslarının büyümesi için yeterli protein sağlamanız gerekiyor.

Alman Çoban Köpeği (German Shepherd) Tarihçesi, Özellikleri ve Mizacı

Tüm dünyada popüler olan Alman Çoban Köpeği (veya AÇK) en ünlü Alman köpek ırklarından biri olarak kabul edilir. Mükemmel özellikleri ile Alman Çoban, polis, askeri veya koruma rolü de dâhil olmak üzere çeşitli çalışmalar için yetiştirilir.

Alman Çoban Köpeği (German Shepherd) Tarihçesi, Özellikleri ve Mizacı

Alman Çoban Köpeğinin Tarihçesi

Dünyadaki ilk Alman Çoban, Horand von Grafeth, Kaptan Max von Stephanitz tarafından yetiştirildi. İlk başta, Kaptan, yeni ırkını koyun gütme amacıyla kullanmayı düşündü, ki o sırada Almanya’daki hızlı sanayileşme ve askeri gelişme bağlamında kısa sürede gereksiz hale geldi. Bu cinsin askeri ve polis teşkilatlarında görev yapmak için son derece ideal olduğunu keşfetti.

Alman Çoban köpeği fiyatları. Satılık Alman Kurdu fiyatları. Alman Kurdu yavrusu

Alman Çoban Köpeği (veya Alman Kurdu, GSD) dünyadaki en ünlü dört Alman köpeği ırkından biridir (yani Rottweiler, Çoban Köpeği, Doberman Pinscher ve Leonberger). Alman Çoban, bir aile üyesi olarak, bir ev / çiftlik koruyucusu olarak ya da bir polis ve ordu köpeği olarak büyütülebilir. Saf ırk Alman Kurdu fiyatları ortalama olarak yaklaşık 500 TL’dir ve büyütme amaçlarına bağlı olarak birçok seviyeye ayrılmıştır. Bu yazıda Alman Çoban köpek yavrularının sayısına ilişkin ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Alman Kurdu fiyatları yavrusu. Satılık Alman Çoban köpeği fiyatları

Alman Kurdu fiyatları

400 – 700 TL arası

Evcil hayvan olarak yetiştirilen yavrular için Alman Çoban Köpeği fiyatı 400 ila 700 TL arasında değişir. Genellikle köpek yetiştirme konusunda pek tecrübesi olmayan normal ailelerde doğarlar, bu nedenle cinslerin kalitesi basittir ve genellikle tam kayıtlı olmazlar.

Böyle bir Alman Çoban Köpeğini yaklaşık 200 TL ya da daha az fiyata bulabilirsiniz.  Bununla birlikte, eve götürmeden önce sağlık durumunu dikkatlice kontrol etmeniz gerekir.

Latest Posts