Alaska Kurdu (Alaska Malamutu) bakımı, egzersiz ve eğitim

Alaska Kurdu köpeklerini yetiştirmek, özellikle ilk kez evcil hayvan sahipleri için gerçek bir mücadeledir. Alaskanın kürkü çok kalın, sık bakım ve düzeltme gerektirir. Ayrıca, fit kalmaları için sıkı diyet ve düzenli egzersiz yapmaları gerekir. Alaska yavrularına ve yetişkinlere nasıl bakılacağına ilişkin ayrıntılı talimatlar aşağıda verilmektedir.

Alaska Kurdu (Alaska Malamutu) bakımı, egzersiz ve eğitim

Alaska Kurdu bakımı

Egzersiz

Çalışan bir köpek ırkı olarak, Alaska yük taşımacılığı ve onlarca kilometre sürekli kızak çekme gibi ağır işler yapmak üzere yetiştirilir. Bu ise onların daima serbest bırakılması gereken aşırı enerjiye sahip oldukları anlamına gelir. Onlar dışarıda en az 2 defa / gün ve en az 30 dakika / saat egzersiz yapmalıdır.

Alaska Kurrdu nasıl beslenmeli? Alaska Kurdu (Alaskan Malamute) için yiyecek

Alaska Kurdu, sıkı eğitim, hijyen ve beslenme gereksinimleri nedeniyle damızlıkçılar tarafından “asil” köpek olarak kabul edilir. Alaskas’yı besleme, köpek sahiplerine, yüksek proteinli bir diyet gerektiren, seçici yiyiciler olduğu için ortak bir baş ağrısıdır. Alaskas’ınıza ne yedirmelisiniz? Bu yazıda size Alaskalar için yiyeceklerin nasıl seçileceği ve nasıl besleyeceğiniz gösterilecektir.

Alaska Kurrdu nasıl beslenmeli? Alaska Kurdu (Malamutu) için yiyecek

Alaska için ticari köpek maması

Diğer kutup köpekleri gibi, Alaskas’ın şans eseri Husky kadar sıkı olmasa da, yüksek bir protein diyetine ihtiyacı vardır. Bu nedenle, Alaskalar için evde pişirilmiş yiyeceklerin yanı sıra başka yiyecek seçenekleriniz bulunmaktadır. Yiyecekler kuru, ıslak veya toz halinde olabilir. Yine de hatırlamanız gereken en önemli şey, gıda ambalajındaki besin içeriğini kontrol etmektir. 

Safkan Alaska Kurdu (Alaska Malamutu) özellikleri ve mizacı

Alaska Kurdu (veya Alaska Malamutu), Malamute kabilesi tarafından evcilleştirilen vahşi bir kurttur. Alaska köpekleri Husky ve Samoyed ile yakından ilgilidir. Onların en yakın atası efsanevi kutup kurdu. İlk kez bir Alaska gören herkes, geniş beden, güçlü vücut ve vahşi kurtlara özgü özelliklerden etkilenecektir.

Safkan Alaska Kurdu (Alaska Malamutu) özellikleri ve mizacı

Alaska Kurdu özellikleri

Alaska köpeklerinin ortalama boyu 60-70 cm ve ortalama ağırlığı 35-55 kg’dır. Özellikle, Dev Alaskan Eskimo, 90 cm kadar boya sahip olabilir ve 80 kg’a kadar ağırlığa sahip olabilir. Alaska’ların boyu, kilosu, iskeleti ve kası arasında çok dengeli bir oran vardır.

Alaska Kurdu fiyatları. Alaska Kurdunun fiyatı hangi faktörlere dayanmaktadır?

Alaska Kurdu (Malamutu) yavrularının fiyatı 500 ila 2000 TL arasında değişmektedir.  Alaska Kurdu fiyatı esas olarak rengi (kırmızı-beyaz, siyah-beyaz, kahverengi-beyaz), ebadı (dev veya standart) ve kökenine (tamamen veya sınırlı kayıtlı) bağlıdır. Böylece, konu şu anda “Belirli bir Alaska Kurdu yavrusunun maliyeti nedir?”‘e geliyor. Bu makalede, yukarıda belirtilen 3 kriterin birleşimi ile oluşan temel özelliklerine dayanarak her bir Alaska Kurdu fiyatları ayrıntılı olarak ele alacağız.

Alaska Kurdu fiyatları (Alaska Malamutu). Alaska Kurdu yavrusu satılık

Alaska Kurdu fiyatları

Yukarıdaki sınıflandırma kriterlerine dayanarak, günümüzde piyasadaki Alaska Malumutu maliyeti 3 farklı fiyat aralığında gruplandırılabilir.

500 – 900 TL arası

Bu kategoriye ait bir Alaska Kurdu fiyatı genellikle standart, saf ırk yavrulardır. Bu fiyat seviyesini sunan yetiştiriciler kısmen ya da sınırlı olarak kayıtlı olduğundan, bu durumda sunulan Alaska Malamutu yavrularının tamamen saf cins olmadığı yaygındır.

Latest Posts